Sarajevo u finalu posle penala

SII_5055

Sarajevo je prvi finalista Kupa prijateljstva evropskih klubova 2018 pošto je posle boljeg izvodjenja jedanaesteraca savladalo Vojvodinu – 1:1 (4:2)! Momci u bordo dresovima su bili nepogrešivi sa bele tačke, dok su na drugoj strani Nešković i Bjeković promašili penale u timu Novosadjana.

Nakon dramatičnog prolaska u polufinale turnira, igrači Sarajeva su odigrali još jedan uzbudljiv meč sa, po njih, srećnim krajem. Kapiten tima Salčin doveo je bordo tim u vođstvo u 27. minutu, i tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Ipak, Vojvodina se nije predavala. Novosadjani su stezali obruč ispred gola protivnika, čak su i promašili nekoliko vrlo dobrih prilika, ali su u 64. minutu konačno uspeli da stignu do izjednačenja preko Savića. Imala je Vojvodina i veliku šansu u finišu da dođe do pobede, međutim Nešković je loše zahvatio loptu na 5 metara od gola rivala.

Pošto je regularni deo utakmice završen nerešenim rezultatom, pristupilo se izvodjenju jedanaesteraca, a tu su igrači Sarajeva bili mnogo uspešniji. Momci u bordo dresovima su bili nepogrešivi sa bele tačke, dok su na drugoj strani Nešković i Bjeković promašili penale u timu Novosadjana.

Sarajevo će u finalu Kupa prijateljstva evropskih klubova 2018 igrati protiv boljeg iz duela Partizan – Espanjol.