Partizan šampion

Partizan je po prvi put u svojoj istoriji osvojio Kup prijateljstva, pošto je u finalu savladao ekipu Osijeka sa 3:2. Heroj crno-belih bio je centarfor i najbolji strelac celog turnira Dušan Jovanović koji je sa dva gola u drugom poluvremenu kreirao pr

read more

Partizan po treći put u finalu

Partizan će po treći put igrati u finalu Kupa prijateljstva 2023 pošto je u polufinalu ovogodišnjeg turnira pobedio Borac iz Banja Luke sa 2:0. Crno-beli su poveli već u 3. minutu posle zaista sjajne akcije po desnom boku. Alilović je izbacio u pros

read more

Osijek iznenadio Zvezdu i plasirao se u finale

Fudbaleri Osijeka plasirali su se u finale Kupa prijateljstva 2023 pošto su u polufinalu ostvarili veliku pobedu protiv Crvene zvezde – 1:0. Strelac jedinog gola na meču bio je napadač Osijeka Lugarić koji je u 52. minutu sjajno reagovao posle korne

read more

Preokret Partizana za polufinale

Partizan je pobedio aktuelnog šampiona Kupa prijateljstva 2023 ekipu Vojvodine sa 3:1 i tako ugrabio poslednju kartu za polufinale. Crno-beli su do pobede došli posle preokreta, jer su već od 14. minuta morali da jure prednost Novosađana. Defanzivci P

read more

Zvezda lako do polufinala

Crvena zvezda je ubedljivo savladala Željezničar sa 4:0 i plasirala se u polufinale Kupa prijateljstva 2023. Crveno-beli su potpuno nadigrali svoje rivale u ovom meču, a konačan rezultat u potunosti opisuje odnos snaga na terenu. Zvezda je povela već

read more

Borac opet sačuvao mrežu i prošao dalje

Ekipa Borca iz Banja Luke je pobedila Akademiju Pandev minimalnim rezultatom 1:0 i obezbedila plasmanu polufinale Kupa prijateljstva 2023. Jedini gol na meču postigao je kapiten Borca Sarić sa bele tačke u 29. minutu. Prethodno je Stupar sjajno prošao

read more

Osijek prvi polufinalista

Fudbaleri Osijeka plasirali su se u polufinale Kupa prijateljstva 2023 pošto su u prvom četvrtfinalnom meču savladali ekipu Šibenika sa 2:0. Oba gola Osiječani su postigli glavom i to praktično iz peterca. Prvo je u 29. minutu, posle centaršuta sa

read more

Borac sa dva remija prošao dalje

Borac iz Banja Luke je poslednji četvrtfinalista Kupa prijateljstva 2023, pošto je remijem (0:0) u meču protiv Maribora uspeo da osvoji drugo mesto u grupi B. Borac iz Banja Luke je tako sa dva remija bez golova uspeo da se domogne četvrtfinala. Podse

read more

Vojvodina preko Sarajeva do četvrtfinala

Vojvodina je u fantastičnom meču nadigrala ekipu Sarajeva i plasirala se među osam najbojih ekipa na Kupu prijateljstva 2023. Prvo poluvreme ove utakmice bilo je verovatno najbolje poluvreme koje smo gledali do sada na ovogodišnjem turniru, a sva 4 go