Vojvodina moćna na otvaranju turnira

Vojvodina je savladala Željezničar sa 4:2 u prvoj utakmici Soccerbet Kupa prijateljstva 2022.

Dvostruki osvajači prestižnog regionalnog turnira već na startu su pokazali da će i ove godine biti među favoritima za osvajanje pehara. Vojvodina je otvorila turnir na najbolji mogući način pošto je ostvarila sigurnu pobedu protiv Željezničara i tako napravila ogroman korak ka plasmanu u narednu fazu.

Pobednik današnjeg meča bio je odlučen u poslednjim minutima prvog poluvremena kada je centarfor Novosadjana Lukijan Abadžija postigao 2 gola za samo 2 minuta i tako doveo svoj tim u prednost od 2:0.

U nastavku meča, Vojvodina je nastavila da pritiska, a kao nagrada za odličnu igru došla su još 2 gola. Uroš Paunović je postigao treći gol za crveno-bele u 44. minutu, dok je Vanja Apostolovski u 51.minutu povisio vođstvo Novosađana na 4:0.

U samom finišu utakmice, Željezničar je uspeo preko Aldina Efendića da ublaži poraz. Efendić je prvo sa bele tačke smanjio rezultat na 4:1, da bi u poslednjem minutu utakmice preciznim udarcem glavom sa pet metara postavio konačan rezultat – 4:2.