Partizan u polufinalu posle preokreta

SII_4160

Veoma uzbudljivo bilo je u grupi B u poslednjem kolu! Na kraju Partizan je uspeo da preokrene rezultat protiv Fenerbahčea i da se plasira u polufinale Kupa prijateljstva evropskih klubova, gde će mu protivnik biti španski predstavnik Espanjol

A, nije sve počelo tako sjajno po crno-bele. Fenerbahče je prvi stigao do vođstva u preko Ozkana u 15. minutu, ali je Nović doneo Partizanu izjednačenje u 41. minutu. U međuvremenu je na drugoj utakmici B grupe Videoton poveo protiv Željezničara, što je značilo da Partizan mora da pobedi Fenerbahče kako bi se plasirao u sledeću fazu takmičenja.

Ređale su se šanse na obe strane tokom drugog poluvremena, ali bez prave završnice. Ipak, u 64. minutu, dosuđen je penal za Partizan koji je u gol pretvorio Novaković za veliko slavlje igrača i stručnog štaba Beograđana. Ali pravi heroj crno-belih danas bio je golman Vukanić koji je u poslednjim sekundama utakmice skinuo čist zicer napadaču Fenerbahčea i sačuvao prednost svog tima.

Partizan je pobedio Fenerbahče sa 2:1 i osvojio prvo mesto u grupi B, sa bodom više od Videotona.