Zvezda u polufinalu posle penal drame

Crvena zvezda je u najdramatičnijoj utakmici do sada na Soccerbet Kupu prijateljstva 2022 pobedila Akademiju Pandev posle boljeg izvođenja jedanaesteraca i tako se plasirala u polufinale turnira.

Pobednik ove zaista neverovatne utakmice odlučen je u sedmoj penal seriji kada je igrač Akademije Pandev Gligor Atanasov prebacio ceo gol i tako poslao Crvenu zvezdu u sledeću fazu takmičenja. Pre toga svi igrači obe ekipe bili su precizni sa bele tačke.

U regularnom delu utakmice rezultat je bio izjednačen 1:1, a obe ekipe propustile su velike šanse da dođu do pobede u samom finišu.

Zvezda je povela u 42. minutu. Kosta Veselinović je odigrao sjajnu povratnu loptu za Luku Sandulovića koji je iz neposredne blizine zakucao loptu u protivničku mrežu. Ipak, Akademija Pandev je vrlo brzo uspela da izjednači, pošto je Kire Stojanov u 50. minutu posle odličnog solo prodora sa leve strane pogodio sam ugao Zvezdinog gola.

A onda je viđena prava drama u poslednjih 10 minuta. Nikola Taleski je u 64. minutu šutirao sa ivice kaznenog prosotora, ali je golman Crvene zvezde Ivan Lainović izveo verovatno najbolju odbranu do sada viđenu na turniru. Lainović je fantastičnom paradom uspeo da odbrani udarac protivnika koji je išao pod samu prečku i da izbaci loptu u korner.

Nakon toga, Crvena zvezda je imala zicer da dođe do drugog gola u nadoknadi vremena. Praktično u poslednjim sekundama utakmice, Luka Sandulović je izbio sam ispred golmana Akademije Pandev Gjorgi Trajkova, ali je njegov udarac Trajkov uspeo da odbrani i da sačuva svoju mrežu.

Crvena zvezda će u polufinalu igrati protiv pobednika duela Dinamo Zagreb – Vardar.