Zvezda pokazala snagu protiv Osijeka

Crvena zvezda je silovito startovala na Soccerbet Kupu prijateljstva 2023 pošto je sa ubedljivih 3:0 savladala Osijek.

Crveno-beli su dominirali terenom tokom čitavog susreta, a samo zahvaljujući odličnom golmanu Osijeka Mariću razlika na kraju nije bila i ubedljivija.
Zvezda je povela u 23. minutu kada je Krivokapić odlično reagovao posle kornera i glavom poslao loptu u mrežu protivnika. Beogradski tim je do poluvremena uspeo da duplira prednost preko Radonjića u 32. minutu koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao golmana Osijeka i doneo vođstvo svom timu od 2:0.

U drugom poluvremenu nastavile su da se ređaju šanse crveno-belih, a njihova inicijativa krunisana je u 54. minutu fantastičnim golom centarfora Ivića. Ivić je iskosa sa 20-ak metara šutirao i pogodio same rašlje gola Osijeka.

To je ujedno bio i konačan rezultat utakmice, pa je Crvena zvezda tako došla nadomak plasmana u četvrtfinale takmičenja.