Zvezda moćna na otvaranju

CJ5H5249

Aktuelni šampioni Turnira prijateljstva upisali su više nego ubedljivu pobedu na startu takmičenja.

Crvena zvezda je deklasirala Budućnost iz Podgorice – 6:0! Crveno-beli su prikazali zaista sjajnu partiju u prvom kolu Turnira prijateljstva 2016 i poslali jasnu poruku svim protivnicima da se neće tek tako odreći trofeja osvojenog prošle godine.

Golove za Zvezdu postigli su – Kostić, Šikanić, Bosić, Aćimović, Savić i Torbica.

Ubedljivu pobedu ostvarili su i fudbaleri Vojvodine, koji su nadigrali Velež sa 4:1. Novosadjani su poveli preko dva brza pogotka Tedića u 21. i 22. minutu, a Kurtiši je do kraja prvog poluvremena povisio vođstvo na 3:0. Utakmica je zatim ušla u jedan miran tok, koji je trajao do poslednjih par minuta kada su viđena još dva gola. Prvo je Velež smanjio preko Agovića u 58. minutu, ali je Vojvodina odgovorila preko Jovišiča u nadoknadi vremena za konačnih 4:1.

Konačno, Osijek i Sarajevo su podelili bodove  u prvom kolu Turnira prijateljstva 2016 – 1:1. Sarajevo je došlo u vođstvo golom Derviševića u 15. minutu, a Gagulić je izjednačio rezultat u 38. minutu.