Zvezda bolja od Želje, crveno-beli prvi u grupi B

Crvena zvezda je upisala još jednu sigurnu pobedu na Soccerbet Kupu prijateljstva 2021 pošto je u drugom kolu grupne faze savladala Željezničar sa 3:0. Crveno-beli su tako kolo pre kraja osigurali prvo mesto u grupi B i plasman u četvrtfinale. Sa druge strane, Željezničar će u četvrtak u direktnom duelu protiv OFK Titograda tražiti plasman u sledeću fazu takmičenja.

Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita, a centralna figura meča ponovo je bio njen centarfor Aleksandar Kahvić koji je postigao dva gola na današnjem meču. Kahvić je doveo crveno-bele u vođstvo u 47. minutu, dabi samo dva minuta kasnije Ignjat Brajić duplirao vođstvo Beograđana. Pred kraj meča, u 67. minutu, Kahviće je postigao svoje drugi gol danas i tako postavio konačan rezultat: Crvena zvezda – Željezničar 3:0.

Aleksandar Kahvić je tako stigao do brojke od 5 postignutih golova na turniru i u ovom trenutku je daleko najbolji strelac takmičenja. Zanimljivo da je Kahvić 4 od svojih 5 golova na Soccerbet Kupu prijateljstva 2021 postigao glavom.