Željezničar ubedljiv protiv Sutjeske

Fudbaleri Željezničara ostvarili su sigurnu pobedu u prvom kolu Soccerbet Kupa prijateljstva 2023 pošto su savladali ekipu Sutjeske sa 3:0.

Pobednik ovog meča je bio rešen već u prvom poluvremenu. Željo je stigao do vođstva u 21. minutu preko Efendića čiji je udarac sa nekih 25 metara od gola pritivnika pomalo i srećno završio u mreži, pošto je lopta zakačila jednog igrača Sutjeske i prevarila čuvara mreže Nikšićana.

Samo dva minuta kasnije već je bilo 2:0 za plavo-bele iz Sarajeva. Bublin je centrirao sa desne strane, lopta se posle intervencije odbrane Sutjeske odbila do Hamurovića kojem nije bilo teško da iz neposredne blizine duplira prednost svog tima.

Konačan rezultat na ovom meču postavljen je u 35. minutu, a strelac je još jednom bio Hamurović. Igrač Željezničara je snažno i precizno šutirao sa ivice kaznenog prostora, a golman Sutjeske Lazetić je ponovo bio matiran.