Vojvodina slavila u derbiju protiv Dinama

SII_4325

Vojvodina je napravila ogroman korak ka polufinalu Kupa prijateljstva evropskih klubova 2018 pošto je u derbiju grupe C savladala Dinamo sa čak 3:0.

Novosadjani su dominirali terenom većim delom utakmice, a sva 3 gola su postigli već u prvom poluvremenu. Prvo je Nešković doveo crveno-bele u vođstvo iz jedanaesterca u 18. minutu, a samo 2 minuta kasnije Zukić je duplirao prednost svog tima. U 30. minutu, dosuđen je i drugi penal za Vojvodinu, a Nešković je ponovo bio siguran sa bele tačke – 3:0.

Ipak, borba za prvo mesto u grupi C i dalje nije gotova, s obzirom da je Budućnost savladala Torino sa 2:0 i tako ostala u trci za polufinale.

Prvi gol na utakmici postigao je Vukčević i ovaj pogodak bi lako mogao da bude proglašen za najlepši na takmičenju. Igrač Podgoričana je sa ivice kaznenog prostora majstorski lobovao golmana Torina. Drugi gol na meču za Budućnost postigao je Ryo nakon velike greške odbrambenih igrača italijanske ekipe koji su izgubili loptu u svom kaznenom prostoru.

Dakle, utakmica između Vojvodine i Budućnosti u poslednjem kolu grupne faze će odlučiti koji od ova dva tima će se plsirati u polufinale. Vojvodini odgovara i nerešen rezultat, dok Budućnost mora da pobedi kako bi preuzela lidersku poziciju.