Vojvodina prvi polufinalista

Vojvodina se plasirala u polufinale Soccerbet Kupa prijateljstva 2022 pošto je minimalnim rezultatom pobedila ekipu Sutjeske – 1:0.

Heroj Novosađana bio je Aleksa Gagić koji je u 31. minutu sjajno reagovao posle centaršuta sa desne strane i sa pet metara savladao protivničkog golmana.

Ispostavilo se da je to bio jedini gol na meču, a pravo je čudo kako u poslednjih 10 minuta susreta nismo videli barem još jedan pogodak.

Sutjeska je pet minuta pred kraj utakmice imala ogromnu priliku da poravna rezultat, ali je Stefan Radojević sa 7-8 metara glavom pogodio stativu.

U poslednjim trenucima meča, Vojvodina je mogla do još jednog gola pošto je Uroš Paunović izašao sam pred golmana, ali mu je čuvar mreže Sutjeske odbranio udarac.

Vojvodina će u polufinalu igrati sa pobednikom meča Partizan – Željezničar.