Vojvodina preko Sarajeva do četvrtfinala

Vojvodina je u fantastičnom meču nadigrala ekipu Sarajeva i plasirala se među osam najbojih ekipa na Kupu prijateljstva 2023.

Prvo poluvreme ove utakmice bilo je verovatno najbolje poluvreme koje smo gledali do sada na ovogodišnjem turniru, a sva 4 gola postignuta su upravo u prvih 40 minuta.

Vojvodina je povela već u 2 minutu. Sukačev je ubacio nisku loptu sa levog krila, a Hromiš je sjajnim udarcem pogodio donji levi ugao golmana Sarajeva.

Ipak, bordo tim je odgovorio samo dva minuta kasnije i fenomenalnim pogotkom Ljukovca uspeo da poravna rezultat na 1:1. Igrač Sarajeva je šutirao “spoljnom” sa nekih 17-18 metara, a golman Vojvodine Borak je paradom samo još više ulepšao ovaj sjajan gol.

Mreže su potom samo na kratko mirovale, a onda je Vojvodina u 14. minutu ponovo došla do prednosti. Ovoga puta, Sukačev i Hromiš su obrnuli uloge. Hromiš je ubacio loptu sa desne strane, a Sukačev je sa pet metara zakucao loptu u mrežu za novo vođstvo Novosađana – 2:1.

Konačan rezultat postignut je bukvalno u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Igrači Sarajeva napravili su veliku grešku prilikom izvođenja slobodnog udarca na svojoj polovini pošto su im fudbaleri Vojvodine presekli loptu, a Boškan je iskoristio situaciju da iz neposredne blizine savlada golmana bordo tima za 3:1.

U drugom poluvremenu Sarajevo je imalo veliku priliku da smanji prednost protvnika, pošto je u 65. minutu dosuđen penal za njihov tim. Međutim, strelac jedinog gola za Sarajevo na ovoj utakmici Ljukovac nije iskoristio najstrožu kaznu. Šutirao je pored gola i tako je propala poslednja prilika za momke u bordo dresovima da se vrate rezultatski u ovaj meč.