Vojvodina pogađala, Torino crveneo

SII_3296

Vojvodina je slavila protiv Torina sa 2:1 u prvom kolu Kupa prijateljstva evropskih klubova. Italijani završili meč sa 2 igrača manje.

Novosađani su odlično počeli meč i poveli su već u 3. minutu golom Tegeltije. Tim rezultatom otišlo se na poluvreme, a Vojvodina je duplirala prednost odmah po povratku na teren. Igrao se 37. minut kada je Zukić zatresao mrežu protivnika.

Torino se nije predavao, ali sve što su Bikovi uspeli da urade jeste da ublaže poraz golom De Pjera u 51. minutu. Važno je istaći i da su Italijani dobili čak 2 crvena kartona na ovom meču, pošto su isključeni Munari u 57. minutu i Siterio u 63.

Dinamo je savladao Budućnost sa 2:0 u utakmici koja je bila prekinuta u 14. minutu zbog jakog nevremena koje je pogodilo Zlatibor. Meč je nastavljen dan kasnije, a Modri su do pobede došli golovima Dejanovića u 26. minutu i Baturine u 64. minutu.