AP Brera Strumica u četvrtfinalu

AP Brera Strumica je sa još jednom pobedom u grupnoj fazi takmičenja obezbedila plasman u četvrtfinale Soccerbet Kupa prijateljstva 2024 i to kao prvoplasirana ekipa iz grupe C.

Nakon što je u prvom kolu šokirala aktuelnog šampiona Partizan (2:1), AP Brera Strumica je u drugom kolu pobedila Željezničar sa 3:1 i tako završila prvu fazu takmičenja sa maksimalnim skorom.

Može se slobodno reći da je ovaj meč bio jedan od najzanimljivijih do sada na turniru. Željezničar je poveo u 17. minutu preko Alagića koji je bio najviši u skoku posle kornera i glavom poslao loptu u mrežu protivnika. Ipak, prednost Željezničara je trajala svega 3 minuta. Već u 20. minutu, AP Brera Strumica je stigla do izjednačenja preko Kostova koji je iskoristio odličan pas Gjoke Spasova i iz neposredne blizine matirao golmana Želje za 1:1.

A, onda smo u nadoknadi prvog poluvremena videli sigurno najlepši potez na meču. Kostov je uhvatio fantastičan volej sa ivice kaznenog prostora i postigao svoj drugi gol na meču za vođstvo AP Brera Strumice od 2:1.

U drugom poluvremenu viđeno je mnogo uzbudjenja. Oba tima su po jednom pogodila okvir gola, a takođe su po jednom i promašili šansu 1-na-1 sa protivničkim golmanom. Konačnih 3:1 postavio je Andonovski sa bele tačke, duboko u sudijskoj nadoknadi.