Veliki povratak Veleža

Fudbaleri Veleža vratili su se na Soccerbet Kup prijateljstva u velikom stilu, pošto su već u prvom meču savladali trostrukog osvajača turnira ekipu Vojvodine sa 2:1.

Podsetimo da je Velež poslednji put učestvovao na prestižnom regionalnom turniru još davne 2016. godine, a sada će u svojoj povratničkoj kampanji imati šanse da se domogne četvrtfinala turnira.

Velež je do velike pobede protiv Vojvodine došao preokretom u poslednjih 20 minuta susreta. Novosađani su poveli u 49. minutu, posle sjajne timske akcije koju je krunisao Peranović preciznim udarcem sa 10-ak metara udaljenosti od gola protivnika. Ipak, taj gol nije srušio nade Veleža. Mostarci su odgovorili 10 minuta kasnije i to preko Milaka koji je odlično reagovao na jednu odbijenu loptu golmana i poravnao rezultat na 1:1.

Konačnih 2:1 za Velež postavio je Đuliman koji je, posle centaršuta sa leve strane, iz vrlo teške pozicije glavom smestio loptu iza leđa čuvara mreže Vojvodine.

Velež i Vojvodina sada imaju po 3 boda, dok je Rijeka trenutno poslednja u grupi B sa 0 bodova. U poslednjem kolu grupne faze sastaće se Velež i Rijeka.

—————————

1-0, u Peranović u 49. minutu

1-1, Milak u 59. minutu

1-2, Đuliman u 75. minutu

Vojvodina: 12 Stefanović, 3 Skorupan, 4 Aleksić, 5 Mićunović, 6 Pavlović, 7 Božičić, 8 Pejović, 14 Stojanović, 17 Davkovski, 20 Dokić, 21 Nikolić.

Rezerve: 1 Matić, 2 Velicki, 9 Borovina, 10 Stanišić, 11 Peranović, 13 Prodanović, 15 Pilić, 16 Ninković.

Velež: 12 Spahija, 2 Juklo, 3 Gosto, 4 Jogunović, 6 Mehić, 7, Muzurović, 9 Milak, 10 Puce, 13 Džaferbegović, 17 Halilagić, 20 Đuliman.

Rezerve: 1 Pajić, 8 Pandur, 11 Džinović, 14 Zeković, 15 Zekić, 16 Bešić, 18 Karadža, 19 Kulagić.