Budućnost overila kartu za četvrtfinale

Budućnost je odigrala sjajan meč protiv Sarajeva, pobedila sa 3:0 i plasirala se u četvrtfinale Soccerbet Kupa prijateljstva 2024. Podgoričani će još morati da sačekaju meč trećeg kola između Osijeka i Sarajeva da saznaju da li će u narednu fazu takmičenja proći kao prvoplasirana ili kao drugoplasirana ekipa iz grupe D.

Današnju pobedu Budućnosti sasvim sigurno je obeležio spektakularan gol Zarije Kumburovića koji je doveo plavo-bele u vođstvo u 8. minutu pogotkom sa svoje polovine terena! Kumburović je video da je golman Sarajeva izašao daleko od svog gola i sa nekih 65 metara udaljenosti uspeo je da lobuje čuvara mreže bordo tima.

Već na početku drugog poluvremena viđen je još jedan prelep pogodak. Igrač Budućnosti Brajović je izbegao nekoliko igrača Sarajeva na putu ka kaznenom prostoru, a zatim je sa ivice šesnaesterca uputio neodbranjiv šut koji je od prečke završio u golu Sarajeva za 2:0.

Konačnih 3:0 na ovom meču postavio je Jovanović u 51. minutu, tako što je posle jedne greške odbrane Sarajeva rutinski sa 7-8 metara matirao protivničkog čuvara mreže.