Rijeka i Vojvodina u četvrtfinalu

Rijeka je pobedila Velež sa 2:0 u poslednjem kolu grupne faze i tako obezbedila prvo mesto u grupi B i plasman u četvrtfinale turnira. Ujedno, ovaj rezultat je odgovarao i Vojvodini koja je osvojila drugo mesto u grupi i time takođe obezbedila mesto u sledećoj fazi takmičenja.

Rijeka je pitanje pobednika rešila već u prvom poluvremenu. Već u 11. minutu Vinarš je doveo Rijeku u vođstvo i to na kakav način, pošto je uputio fenomenalan šut sa nekih 20 metara od gola Veleža, a lopta se od prečke odbila u mrežu rivala.

Na 2:0 povisio je Bačić u 38. minutu. Rijeka je izvela korner, a Bačić je potpuno sam iz peterca glavom zakucao loptu u mrežu Veleža.

Rijeka će tako u četvrtfinalu takmičenja igrati protiv Borca iz Banja Luke, dok će Vojvodina odmeriti snage sa Crvenom zvezdom.

——————–

1-0, Vinarš u 11. minutu

2-0, Bačić u 38. minutu

Rijeka: 1 Vučetić, 2 Bužić, 3 Vinarš, 5 Kružić, 6 Zubović, 7 Došen, 8 Mikloš, 9 Momčilovski, 10 Žlibanović, 16 Salković, 19 Bačić.

Rezerve: 12 Jurčević, 4 Škalamera, 11 Frank, 15 Dorušak, 17 Živković, 20 Jukić.

Velež: 1 Pajić, 3 Gosto, 4 Jogunović, 6 Mehić, 7, Muzurović, 9 Milak, 10 Puce, 13 Džaferbegović, 16 Bešić, 17 Halilagić, 20 Đuliman.

Rezerve: 12 Spahija, 2 Juklo, 8 Pandur, 11 Džinović, 14 Zeković, 15 Zekić, 18 Karadža, 19 Kulagić.