Istorijski uspeh Osijeka

Osijek će po prvi put igrati u finalu Turnira prijateljstva, pošto je savladao Rijeku boljim izvodjenjem penala – 1:1 (5:4)!

CJ5H2718

Baš kao što su na dramatičan način osvojili prvo mesto u grupnoj fazi, tako su fudbaleri Osijeka posle još jedne veoma uzbudljive završnice uspeli da se domognu velikog finala na Turniru prijateljstva 2017.

Osijek je savladao Rijeku zahvaljujući boljem izbodjenju penala, a heroj pobedničkog tima bio je golman Luka Dubrović koji je u drugoj seriji odbranio udarac igrača Rijeke Sergeja Baltića. Na drugoj strani, svih pet izvodjača penala kod Osijeka bili su precizni.

Što se regularnog dela utakmice tiče, Osijek je poveo preko Mihaela Kuprešaka u 43. minutu. Talentovani fudbaler je izbio sam ispred golmana i rutinski sproveo loptu u mrežu.

Rijeka je izjednačila u 52. minutu i to iz penala, a precizan sa bele tačke bio je… Sergej Baltić, igrač koji je jedini promašio jedanaesterac za Rijeku u penal seriji nekih desetak minuta kasnije.

Osijek će u finalu Turnira prijateljstva 2017 igrati protiv Crvene zvezde. Taj meč zakazan je za nedelju u 15:30, uz direktan prenos na televiziji Sport Klub.

4-5, Janček (Osijek)

Stadion: Etno selo. Prvi sudija: Dražen Marić. Pomoćnici: Damir Lazić i Slobodan Marković. Četvrti sudija: Aleksandar Ikonić. Delegat: Velibor Ostojić.

Rijeka: 1 Šušak, 5 Najhart, 6 Rupčić, 7 Biškupović, 8 Zrilić, 10 Lozić, 13 Baltić, 14 Putnik, 15 Listar, 16 Liber, 18 Legović.

Rezerve: 22 Vlahović, 2 Krnjetić, 3 Senčar, 4 Milinović, 9 Omerović, 11 Čandrlić, 17 Švorinić.

Osijek: 1 Dubrović, 2 Keć, 3 Čajo, 4 Večerić, 5 Joščak, 6 Kuzminski, 7 Kraljević, 8 Pudić, 9 Bognar, 10 Branpteter, 11 Kuprešak.

Rezerve: 12 Glibota, 13 Mirković, 14 Jozić, 15 Althaller, 11 Janček, 16, Jakov, 17 Grubišić, 18 Vinogradac.