Rijeka posle 8 godina ponovo u finalu

Rijeka se po drugi put u svojoj istoriji plasirala u finale Soccerbet Kupa prijateljstva, pošto je u polufinalu savladala Budućnost sa 3:0. Riječani su do pobede došli zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu u kojem su postigli sva 3 pogotka.

Ipak, pre toga bi trebalo istaći da je Budućnost bila ta koja je mogla da dođe do vođstva u prvom delu igre, ali je heroj plavo-belih iz četvrtfinala Kostić pogodio prečku.

A, onda je Rijeka za samo 3 minuta praktično rešila pitanje pobednika. Došen je u 52. minutu centrirao iz slobodnog udarca, a Kružić se najbolje snašao u kaznenom prostoru Podgoričana i smestio loptu u mrežu za vođstvo Rijeke od 1:0.

Već u 55. minutu na semaforu je stajalo 2:0 i to posle zaista sjajnog gola Bačića koji se prijemom oslobio svog čuvara, a zatim pogodio same rašlje gola Budućnosti.

Konačnih 3:0 postavio je Momčilovski u 79. minutu koji je u jednoj kontri izbio sam ispred golmana i rutinski realizovao šansu.

Rijeka se tako vraća u veliko finale posle dugih osam godina. Podsetimo, Rijeka je prvi i jedini put do sada igrala u finalu Soccerbet Kupa prijateljstva sada već davne 2016. godine, kada je u meču za trofej poražena od Vojvodine sa 1:0.