Momčilovski poveo Rijeku u polufinale

Rijeka je drugi polufinalsita Soccerbet Kupa prijateljstva 2024!

Četvrtfinalni dueli na ovogodišnjem Soccerbet Kupu prijateljstva 2024 su nam doneli još jednu fantastičnu utakmicu u ovoj fazi takmičenja, pošto je posle pobede Crvene zvezde nad Vojvodinom od 3:2, Rijeka istim rezultatom savladala Borac iz Banja Luke. U meču punom uzbuđenja, trenutak odluke dogodio se u 68. minutu kada je igrač Rijeke Momčilovski postigao svoj drugi gol na utakmici i tako odveo svoj tim u polufinale.

Rijeka je odgirala odlično prvo poluvreme u kojem je postigla dva zaista lepa pogotka. Prvo je Došen u 4. minutu sjajnim udarcem levom nogom sa oko 20-ak metara od gola protivnika potpuno iznenadio protivničkog golmana i doveo Rijeku u prednost. A, na samom isteku prvog dela igre, Rijeka je duplirala svoju prednost preko Momčilovskog, koji je fenomenalnim driblingom stvorio poziciju za šut, a zatim prelepim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio gornji desni ugao golmana Borca.

Ipak, Borac se već u prvih 10 minuta drugog poluvremena u potpunosti vratio u igru. Prvo je Burnjaković, posle centaršuta iz slobodnog udarca, sa nekih 6-7 metara zakucao loptu glavom u mrežu Rijeke, a već u 50. minutu Bogdanić je izjednačio rezultat i to tako što je uhvatio fantastičan drop kik udarac sa ivice šesnaesterca.

I pored toga što je veoma brzo ispustila prednost od dva gola razlike, Rijeka je ipak uspela da brzo ponovo stabilizuje svoju igru, a onda i da ponovo povede u 68. minutu. Nakon jedne akcije po desnoj strani, lopta je došla do Bačića koji je odmah odigrao do Momčilovskog koji je preciznim udarcem sa oko 10-11 metara pogodio donji levi ugao gola protivnika za 3-2.

Ispostavilo se da je to ujedno bio i konačan rezultat utakmice, pa se tako Rijeka izborila za plasman u polufinale gde će odmeriti snage sa boljim iz duela AP Brera Strumica – Budućnost.