Željo ugrabio poslednju kartu za polufinale

Željezničar će igrati u polufinalu Soccerbet Kupa prijateljstva 2024 pošto je u četvrtfinalu savladao ekipu Osijeka sa 2:1.

Ponovo smo na ovogodišnjem turniru videli jedan evrogol. a taj sjajan pogodak bio je delo igrača Željezničara Hamurovića koji je u poslednjem minutu prvog poluvremena fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio sam gornji levi ugao gola Osijeka za prednost svog tima od 1:0.

Željezničar je duplirao vođstvo u 50. minutu. Lopta je došla do Šabića na desnom krilu, on je malo “zasekao” ka unutra i preciznim udarcem u bliži ugao matirao golmana Osijeka za 2:0.

Bez obzira na zaostatak od dva gola razlike Osijek se nije predavao, ali sve što su Osiječani uspeli da urade do kraja utakmice bilo je da smanje prednost protivnika na 2:1. Mažar je bio precizan sa bele tačke u 66. minutu, a zanimljivo da je Osijek imao najbolju šansu da iznednači rezultat već u sledećem napadu i to posle velike greške odbrane Željezničara koja je izgubila loptu odmah nakon što je tim iz Sarajeva krenuo sa centra. Ipak, igrač Osijeka Prenka, koji se našao sam pred golmanom, želeo je da bude nesebičan i da pošalje pas Mićiću, ali su igrači Željezničara uspeli nekako da preseku to dodavanje i da sačuvaju svoju mrežu.

Željezničar će u polufinalu igrati protiv Crvene zvezde.