Osijek remizirao sa Sarajevom i prošao dalje

Osijek je ugrabio poslednju kartu za četvrtfinale Soccerbet Kupa prijateljstva 2024 pošto je u poslednjem meču grupne faze remizirao sa Sarajevom – 1:1. Osijek je tako ujedno i osvojio prvo mesto u grupi D, dok je Sarajevo završilo takmičenje.

Sarajevu je za prolaz dalje bila potrebna pobeda od barem 2 gola razlike, a bordo tim je već u 6. minutu stigao do prednosti golom Šešlaka, koji je sjajnim udarcem sa preko 25 metara “pocepao” mrežu golmana Osijeka.

Rano vođstvo je ulilo dodatnu nadu igračima Sarajeva da bi mogli da dođu do dragocene prednosti od dva gola razlike, međutim Osijek je imao spreman odgovor i ubrzo je stigao do izjednačenja. Spahić je u 24. minutu uputio pravovremen pas za Dabića koji je izbegao ofsajd zamku i lako rešio situaciju 1-na-1 sa golmanom Sarajeva.

U nastavku meča nije bilo nekih prevelikih uzbuđenja. Osijek se uspešno branio i odbranio, pa će već u petak u četvfrtfinalu igrati protiv još jednog sarajevskog giganta – Željezničara.