Osijek slavio protiv Budućnosti na startu turnira

Fudbaleri Osijeka pobedili su ekipu Budućnosti minimalnim rezultatom 1-0 na otvaranju Soccerbet Kupa prijateljstva 2024.

Heroj utakimice bio je igrač Osijeka sa brojem 7 Dražen Jaman koji je ušao sa klupe u drugom poluvremenu i onda fantastičnim solo prodorom u 75. minutu rešio pitanje pobednika. Jaman je primio loptu na nekih 35 metara od gola protivnika, oslobodio se svog čuvara, a zatim preciznim udarcem matirao golmana Budućnosti.

Budućnost će imati za čim da žali u ovom meču, jer je stvorila mnogo veći broj prilika od svog rivala. Međutim, golman Osijeka Ugrešić je bio fantastičan na današnjoj utakmici, odbranio je nekoliko izglednih šansi Podgoričana i tako sačuvao mrežu Osijeka u prvoj utakmici na turniru.