Zvezda u finalu, napada rekord

Crvena zvezda se plasirala u finale Soccerbet Kupa prijateljstva 2024 gde će imati priliku da osvoji rekordnu četvrtu titulu.

Crveno-beli su u polufinalu savladali ekipu Željezničara sa 3:1 i pored toga što su na poluvremenu imali zaostatak od jednog gola. Sarajevski tim je poveo u nadoknadi prvog poluvremena kada je Alibašić posle brze kontre izbio sam ispred golmana Zvezde i preciznim udarcem poslao loptu u mrežu.

Ipak, taj gol u nadoknadi nije poremetio igrače Crvene zvezde koji su se vratili na teren posle pauze u poluvremenu odlučni da preokrenu rezultat. I bilo im je potrebno samo 10 minuta drugog poluvremena da to i učine, a glavni akteri preokreta bili su Ognjen Teofilović i Ognjen Mišić.

Prvo je u 58. minutu Mišić sjajno centrirao sa leve strane, a Teofilović je glavom poravnao rezultat na 1:1. Samo 6 minuta kasnije, asistent kod prvog gola Mišić je iskoristio odličan centaršut Bulatovića i glavom zakucao loptu u mrežu rivala za 2:1. A, konačnih 3:1 na ovom susretu postavio je trenutno najbolji strelac turnira Teofilović koji je rutinski realizovao situaciju 1-na-1 sa golmanom Željezničara.

Crvena zvezda je do sada osvajala Soccerbet Kup prijateljstva 2015, 2017. i 2021. godine, a sada će imati šansu da postane prvi tim sa četiri titule šampiona na ovom prestižnom turniru.