Teofilović sa dva gola poslao Zvezdu u polufinale

Crvena zvezda je prvi polufinalista Soccerbet Kupa prijateljstva 2024 pošto je u fantastičnoj utakmici savladala Vojvodinu sa 3:2. Heroj utakmice bio je napadač Beograđana Teofilović koji je sa dva gola u pet minuta doneo svom timu preokret i plasman u narednu rundu takmičenja.

U sudaru dva najtrofejnija kluba na Soccerbet Kupu prijateljstva (oba tima do sada osvojili po 3 pehara), Crvena zvezda je prva zadala udarac, pošto je već u 8. minutu povela sa 1:0. Posle slobodnog udarca za beogradski tim, lopta je napucala Storebru, koji se nekako snašao i iz neposredne blizine matirao golmana Vojvodine.

Novosađani su uzvratili preko Božičića, koji je sa dva gola doneo preokret svom timu. Sedmica Vojvodine je prvo u 25. minutu izuzetno preciznim udarcem sa 20-ak metara izjednačio rezultat, a zatim je u uvodnim minutim drugog poluvremena još jednom zatresao mrežu Crvene zvezde za vođstvo svog tima od 2:1.

Ali, onda je na scenu stupio mladi napadač Crvene zvezde Teofilović, koji je inače ovaj meč počeo na klupi. Zvezdin centarfor je u 53. minutu iskoristio smušenost odbrane Vojvodine posle jednog centaršuta i sa pet metara ubacio loptu u mrežu za 2:2, a samo pet minuta kasnije Teofilović je doneo potpuni preokret beogradskim crveno-belima. Teofilović se sjajnim driblingom oslobodio svog čuvara, izašao sam ispred golmana, a bez obzira što mu je prvi darac odbranio čuvar mreže Novosađana, napadač Crvene zvezde je bio na pravom mestu da prihvati odbitak i ubaci loptu u mrežu za 3:2.

Vojvodina je imala jednu veliku šansu da stigne do izjednačenja u samom finišu utakmice, ali je golman Crvene zvezde Bekonja fantastično reagovao i uspeo da uhvati loptu maltene na gol liniji.