Zvezda sa 6 golova poželela dobrodošlicu Pelisteru

Crvena zvezda je silovito startovala na Soccerbet Kupu prijateljstva 2024 pošto je u prvom kolu savladala debitanta Pelister sa 6:1.

Zanimljivo da je čak 6 od 7 pogodaka na ovom meču viđeno već u prvom poluvremenu. Crvena zvezda je do prednosti došla u 17. minutu preko Stolića, a samo četiri minuta kasnije Ristovski je povisio na 2:0. Pogodak Ristovskog je sasvim sigurno najlepši gol viđen prvog dana Soccerbet Kupa prijateljstva 2024. Bek crveno-belih je iskosa, iz pozicije za centaršut, potpuno iznenadio golmana Pelistera i fantastičnim udarcem zatresao mrežu rivala.

Pelister se samo za trenutak vratio u igru u 27. minutu, kada je Satni iskoristio veliki kiks golmana Zvezde pošto mu je oduzeo loptu u petercu i smanjio rezultat na 2:1.

Ipak u poslednjih 10 minuta prvog poluvremena Crvena zvezda je otklonila sve dileme oko pobednika na ovom meču. Manojlović je u 30. minutu povećao vođstvo Beograđana na 3:1, a zatim su Stojković u 36. i Tošić u 37. minutu doveli Zvezdu do ubedljivih 5:1.

U nastavku susreta, crveno-beli su promenili veliki broj igrača, a konačan rezultat postigao je rezervista Storebra u 69. minutu.