Spartak je prvi polufinalista

Fudbaleri Spartaka iz Subotice plasirali su se u polufinale Soccerbet Kupa prijateljstva 2021 pošto su u četvrtfinalu savladali Sarajevo rezultatom 2:1.

Plavo-beli su bili bolji tim tokom većeg dela susreta, a nije ih poremetio ni promašeni penal njihovog najboljeg strelca Hrstića u 8. minutu. Subotičani su nastavili da napadaju i uspeli su da povedu preko Čejića u 21. minutu, da bi Kopunović u 57. minutu duplirao prednost Subotičana. Sarajevo je uspelo da smanji rezultat preko Jovaševića pet minuta pre kraja utakmice, ali bordo tim nije uspeo da u preostalom vremenu stigne do izjednačenja.

Subotičani su tako nastavili sa sjajnim igrama na ovogodišnjem turniru na kojem imaju maksimalan učinak od 3 pobede iz 3 utakmice.  Podsetimo, Spartak je dobio obe utakmice u grupnoj fazi, a pobednički niz nastavio je velikim trijumfom nad Sarajevom u četvrtfinalu.