Spartak šokirao Dinamo za prvo mesto u grupi C

Spartak iz Subotice je napravio veliko iznenađenje na startu trećeg kola Soccerbet Kupa prijateljstva 2021 pošto je savladao Dinamo iz Zagreba sa 3:1. Subotičani su tako osvojili prvo mesto u grupi C, pa će u četvrtfinalu igrati sa drugoplasiranom ekipom iz grupe A. Sa druge strane, Dinamo će u četvrtfinale sa druge pozicije iz grupe C i za rivala će imati prvoplasiran tim iz grupe A.

Dinamo je bolje otvorio utakmicu pošto je poveo vrlo lepim golom Duvnjaka u 22. minutu, ali je Spartak uspeo da stigne do izjednačenja 5 minuta pre kraja prvog poluvremena pogotkom Hrstića sa bele tačke. U nastavku meča, tim iz Subotice je došao do preokreta nakon dve velike greške golmana Dinama. Prvo je Miletić u 38. minutu postigao gol tako što je lopta prošla kroz noge čuvaru mreže Zagrepčana, da bi u 42. minutu Hrstić iskoristio još jednu lošu reakciju protivničkog golmana i petom postigao veoma efektan gol za konačnih 3:1 za Spartak.