Sjajna Vojvodina pobedila Partizan

Vojvodina je odigrala sjajan meč protiv Partizana u polufinalu Soccerbet Kupa prijateljstva 2022 i potpuno zasluženo slavila rezultatom 3:1.

Novosađani će u finalu igrati protiv zagrebačkog Dinama, a to će biti ukupno četvrto finale za Novosađane u istoriji takmičenja. Vojvodina je do sada dva puta osvajala turnir (2016. i 2019. godine).

Finale je na programu u nedelju, 12. juna u 13 časova.

Vojvodina je bila mnogo bolji rival od Partizana u današnjem meču. Crveno-beli su poveli već u 13. minutu preko njihovog najboljeg strelca do sada na turniru Lukijana Abadžije. Napadač Novosađana je umakao odbrani rivala i iskosa sa desne strane lako matirao golmana za svoj treći gol na turniru.

Vojvodina je nastavila da napada i posle stečenog vođstva, a njihova inicijativa se isplatila već na startu drugog poluvremena. Kapiten Miloš Popović je iz slobodnog udarca sa oko 20-ak metara pogodio mrežu rivala i duplirao prednost svog tima.

Treći gol Vojvodina je postigla u 54. minutu iz jedanaesterca, a strelac je bio Vanja Apostolovski koji je bio siguran sa bele tačke. Nakon toga bilo je jasno da će Novosađani dobiti ovu utakmicu i plasirati se u finale turnira.

U nastavku meča, Partizan je uspeo samo da ublaži poraz preko Nemanje Ilića koji je u 66. minutu postigao svoj treći gol na turniru.