Šibenik ubedljiv na putu do četvrtfinala

Šibenik je sa 3:0 savladao Sutjesku u poslednjem kolu grupne faze Kupa prijateljstva 2023 i tako obezbedio mesto u četvrtfinalu.

Tako su iz grupe C u narednu fazu takmičenja prošli Šibenik i Željezničar, a pošto su dva tima imali isti broj bodova, istu gol razliku i isti broj postignutih golova, žrebom je na kraju odlučeno da Šibenik zauzme prvo mesto u grupi, dok je Željezničar ostao na drugoj poziciji.

Šibenčani su poveli već u drugom minutu kada je centarfor Mrkić sjano iskoristio jedan dubinski pas i sa ivice kaznenog prostora savladao istrčalog golmana Sutjeske Jankovića.

Narandžasti su na poluvreme otišli sa minimalnim vođstvom, a u drugom delu igre potvrdili su pobedu sa još dva pogotka. Prvo je u 65. minutu “devetka“ Šibenika Mrkić ponovo bio spretniji od Jankovića i uspeo nekako posle duela sa golmanom Sutjeske da ubaci loptu u mrežu za svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici.

Konačnih 3:0 postavio je Cinotti koji je, posle jednog karambola ispred gola Sutjeske i posle pogođene prečke i odlične odbrane golmana Jankovića, uspeo da sa pet metara zatrese mrežu protivnika.

Šibenik će u četvrtfinalu igrati protiv Osijeka, dok će Željezničar odmeriti snage sa Crvenom zvezdom.