Sarajevo u polufinalu

CJ5H6007

Fudbalski klub Sarajevo će po prvi put igrati u polufinalu Turnira prijateljstva!

U odlučujućoj utakmici, bordo tim je ostvario pobedu protiv Vardara od 2:0 i tako osvojio prvo mesto u B grupi! Sarajevo je samim tim obezbedilo plasman u polufinale Turnira prijateljstva 2016 a tamo će igrati protiv pobednika D grupe.

Veoma uzbudljivo je bilo na meču izmedju Sarajeva i Vardara. Ekipa iz Skoplja je bila potpuno rasterećena, pošto je još ranije izgubila sve šanse za osvajanje prvog mesta u grupi, ali daleko od toga da su momci u crveno-crnim dresovima bili bez motiva. Štaviše, Vardar je bio bolji rival u prvih 30 minuta, međutim lopta prosto nije htela u mrežu. Pogađali su igrači iz Skoplja stativu i prečku… Nisu imali sreće.

Na drugoj strani Sarajevo je iskoristilo svoju jedinu šansu u prvom poluvremenu. Salčin je odlično centrirao, golman Vardara je otišao u prazno, a Imamović je postigao gol za 1:0!

Do kraja meča, Sarajevo se uspešno branilo, a u poslednjim trenucima je bordo tim postigao još jedan gol. Dervišagić je izašao sam ispred golmana i rutinski poslao loptu u mrežu – 2:0.

Sarajevo se tako plasiralo u polufinale Turnira prijateljstva 2016.