Sarajevo ekspresno do četvrtfinala

Sarajevo je obezbedilo plasman u četvrtfinale Soccerbet Kupa prijateljstva 2021 već u svojoj prvoj utakmici na turniru pošto je pobedom od 2:0 nad Akademijom Pandev osiguralo jednu od prve dve pozicije u grupi.

Pobednik ovog meča je rešen za samo dva minuta u drugom poluvremenu. Prvo je Ljukovac doveo Sarajevo u vođstvo u 45. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Mešić duplirao prednost bordo tima i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat – 2:0.

U poslednjem kolu grupne faze, Sarajevo će igrati sa Partizanom, a Akademija Pandev može do naredne faze samo u slučaju da Sarajevo savlada Partizan sa tri gola razlike. U slučaju da Sarajevo pobedi Partizan sa 2:0, onda će žreb odlučiti ko ide u četvrtfinale između Partizana i Akademije Pandev, s obzirom da bi u tom slučaju te dve ekipe bile poravnate u svim kategorijama.