Preokret OFK Beograda, Muftić opet heroj Želje

Poslednjeg dana grupne faze Turnira prijateljstva gledćemo još jedan direktan duel za plasman u polufinale – OFK Beograd protiv Željezničara.

CJ5H2001

OFK Beograd je pobedio Dinamo Zagreb sa 3:1 posle velikog preokreta u drugih 30 minuta utakmice. Zagrepčani su došli u vođstvo u poslednjem trenutku prvog poluvremena preko Palića, reklo bi se potpuno iznenada jer je OFK Beograd bio taj koji je napadao u tim trenucima.

Ipak, taj pogodak nije uticao na samopouzdanje igrača iz Beograda. Oni su u drugom poluvremenu postigli čak 3 gola preko Jevetića (38. i 59. minut) i Djordjevića (46. minut) i tako došli do potpunog preokreta.

Željezničar je odigrao još jednu neverovatnu utakmicu na Turniru prijateljstva 2017. Posle pobede od 3:2 protiv Dinama, ekipa iz Sarajeva je ovoga puta savladala Spartak iz Subotice sa 4:2!

Heroj plavih je ponovo bio mladi golman Vedad Muftić koji je odbranio 2 penala igračima Spartaka!

Strelci za Željezničar bili su Panjeta u 12. minutu, Mulamuratović u 45. minutu i Mujić u 48. i 60. minutu. Golove za Spartak postigli su Žiža u 15. minutu i Avdalović u 23. minutu.