Partizan ponovo u finalu

Drugu godinu zaredom Partizan će igrati u finalu Kupa prijateljstva evropskih klubova. Crno-beli se revanširali aktuelnom šampionu Sarajevu za poraz na prethodnom turniru.

U reprizi prošlogodišnjeg finala Partizan je savladao Sarajevo sa 2:0 i potpuno zasluženo izborio šansu da se još jednom bori za trofej. Beograđani su bili bolji rival na terenu a inicijativu su iskoristili u 20. minutu kada je Vujanović glavom prevario istrčalog golmana Sarajeva Sirča i zatresao mrežu protivnika.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a Partizan je nastavio u istom ritmu u drugom poluvremenu. Crno-beli su odlučili da jure i drugi pogodak, a takav pristup im se isplatio veću 38. minutu kada je Stanojlović posle kornera glavom postigao drugi gol za svoj tim.

Imao je Partizan još nekoliko prilika u nastavku meča, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Tako ćemo u velikom finalu Kupa prijateljstva evropskih klubova 2019 gledati okršaj između Vojvodine i Partizana. Zanimljivo je istaći da su Novosađani bili prvaci 2016. godine kada se ovo takmičenje zvalo Turnir prijateljstva, dok crno-beli još nijednom nisu podigli pehar. Visit us: (http://4Acespokerclub.com)