Partizan po treći put u finalu

Partizan će po treći put igrati u finalu Kupa prijateljstva 2023 pošto je u polufinalu ovogodišnjeg turnira pobedio Borac iz Banja Luke sa 2:0.

Crno-beli su poveli već u 3. minutu posle zaista sjajne akcije po desnom boku. Alilović je izbacio u prostor Jovanovića koji je “iz prve” niskim centaršutom pronašao Totića potpuno samog na drugoj stativi, a mladom Totiću nije bilo teško da sa 5 metara ubaci loptu u mrežu.

Partizan je nastavio da stvara šanse u prvom poluvremenu, međutim Alilović, a potom i najbolji strelac Beograđana Jovanović nisu uspeli da realizuju odlične prilike. A, crno-beli su umalo bili kažnjeni za svoje promašaje. Prvo je nakon jednog centaršuta napadač Borca Marčetić glavom pogodio stativu, da bi nedugo potom, nakon još jednog odličnog ubačaja u kazneni prostor, Stjepanović sa samo nekoliko metara prebacio ceo gol.

Partizan je rešio pitanje pobednika u 59. minutu. Još jednom je Alilović sjajno otvorio prostor saigračima i dodao loptu Bebeku na desnom krilu, a ovaj je lepo ubacio u sredinu Petrušiću koji je neometan sa 7-8 metara savladao golmana Borca.

Crno-beli će u finalu igrati protiv ekipe Osijeka koja je nešto ranije danas iznenadila Crvenu zvezdu.

Partizanu će to biti treće učešće u finalima Kupa prijateljstva, a prethodna dva (2018. i 2019. godine) su izgubili na penale.