Dinamo savladao Partiznan nakon penal drame

Dinamo Zagreb je savladao Partizan nakon boljeg izvođenja penala i tako se plasirao u polufinale Soccerbet Kupa prijateljstva 2021! Nakon nerešenog rezultata u regularnom delu (2:2), igrači Dinama su pogodili 4 od svojih 5 šuteva sa bele tačke (samo Barišić promašio u prvoj seriji), dok su kod Partizana neprecizni bili Jovanović u prvoj seriji i Ilić u petoj.

Partizan – Dinamo 2:2 (penalima 3:4)

Duel dva velika rivala je zaista opravdao očekivanja. Partizan i Dinamo su odigali jednu veoma zanimljivu i kvalitetnu utakmicu u kojoj su na kraju Modri slavili nakon penal drame koja je počela mnogo pre kraja regularnog dela.

Dinamo je poveo zaista prelepim golom Duvnjaka u 39. minutu kada je iskosa sa leve strane suprotnom nogom pogodio sam ćošak gola Partizana. Ipak, prednost Zagrepčana trajala je svega tri minuta, pošto je na drugoj strani terena dosuđen penal za Partizan koji je kapiten Petković pretvorio u gol za 1:1.

To je zapravo bio samo uvod u seriju penala koje ćemo gledati na ovom meču. U 57. minutu sudija je pokazao na belu tačku u korist Dinama, a devetka Modrih Barišić postigao je svoj treći gol na turniru za novu prednost svog tima – 2:1. Ipak, slavlje Dinamovih igrača ponovo nije dugo trajala. Već u 61. minutu dosuđen je novi penal za Partizan, a ovaj put je Jovanović bio precizan i rezultat je ponovo bio nerešen – 2:2.

U poslednjih 5 minuta obe ekipe su imale po jednu veliku šansu da dođu do pobede, ali se mreže ipak nisu zatresle.

Penal serija počela je odbranama golmana sa obe strane. Čuvari mreže su zaustavili udarce Jovanovića iz Partizana, odnosno Barišića iz Dinama, da bi rezultat ostao nerešen sve do poslednje, pete serije, kada je igrač Partizana Ilić pucao preko gola, dok je kapiten Dinama Duvnjak postigao pogodak i doneo veliku radost Zagrepčanima.

Dinamo će u polufinalu igrati protiv ekipe Spartaka iz Subotice.