Osijek nadigrao Slobodu

Osijek je ostvario veoma bitnu pobedu u meču nad Slobodom iz Tuzle i tako napravio veliki korak ka četvrtfinalu Kupa prijateljstva 2023.

Osiječani su slavili rezultatom 2:0, a do vođstva su stigli već u 15. minutu preko centarfora Lugarića. Osijek je odlično napao preko levog boka, igrači su ramenili nekoliko pasova pre nego što je lopta stigla do Lugarića u srcu čestanesterca Slobode. “Devetka“ Osijeka je odlično reagovala i iz okreta sa nekih 7-8 metara savladala protivničkog golmana.

Osijek je duplirao svoju prenost već u petom minutu drugog poluvremena i to posle velike greške golmana Slobode Smajića koji je nepotrebno izašao iz svog kaznenog prostora, a igrač Osijeka Zahirović je to iskoristio i prelepim lobom sa ivice šesnaesterca posigao drugi gol za svoj tim.

Osijek je sada poravnat na čelu grupe A sa Crvenom zvezdom, pošto obe ekipe imaju po 3 boda, dok je Sloboda poslednja sa 0 bodova.

U poslednjem kolu grupne faze, Sloboda će igrati protiv Crvene zvezde i taj meč će odlučiti koje dve ekipe iz ove grupe će se plasirati u četvrtfinale.