OFK Beograd je prvi polufinalista

OFK Beograd je savladao Željezničar sa 5:2 i tako se plasirao u polufinale Turnira prijateljstva 2017.

CJ5H2259

Kakva utakmica! Obe ekipe imale su šanse za prolaz u polufinale pre odlučujućeg 3. kola, Željezničar je čak i bio u prednosti s obzirom da mu je i bod odgovarao u ovom meču… Medjutim, momci iz OFK Beograda su odigrali zaista fantastičan meč, postigli čak 5 golova i tako se potpuno zasluženo našli među 4 najbolje ekipe na Turniru prijateljstva 2017.

OFK Beograd je poveo sjajnim golom Djordjevića več u 2. minutu, dok je Popović je duplirao vođstvo Romantičara u 17. minutu – 2:0. Željezničar se vratio u igru pogotkom Mujića u 23. minutu – 2:1, ali OFK Beograd  jee veoma brzo opet došao na +2, pošto je Djordjević postigao svoj drugi gol na meču u 26. minutu – 3:1.

Odlučujući trenucu utakmice dogodili su se već na početku drugog poluvremena. Željezničar je smanjio na 3:2 u 35. minutu preko Šarića, ali je OFK Beograd ponovo ekspresno odgovorio i golovima Jevetića u 39. minutu i Kovačevića u 40. minutu rešio pitanje pobednika.

OFK Beograd će u polufinalu Turnira prijateljstva igrati sa pobednikom A grupe.