Kakav meč – Željo pobedio Fener sa 4:3

SII_3230

Svi ljubitelji fudbala su zaista mogli da uživaju u jednoj fantastičnoj utakmici već na startu Kupa prijateljstva 2018.

Željezničar – Fenerbahče 4:3!

Tim iz Sarajeva je prvi stigao do vođstva preko Hasanovića u 4. minutu, ali je već u 7. minutu gigant iz Istanbula poravnao rezultat preko Ajdemira. Ipak, to nije poremetilo igrače u plavim dresovima, pa je Željezničar golovima Zubanovića u 28. i Šehića u 38. minutu došao do prednosti od 3:1.

Ali, to je bio tek početak drame na ovom meču. Fenerbahče je krenuo u totalnu ofanzivu i za samo 5 minuta uspeo je ponovo da izjednači rezultat! Strelci za turski tim bili su Berber u 50. i Tunč u 55. minutu. Fener je imao i veliku šansu da dođe do potpunog preokreta, ali je posle promašenog zicera usledila kazna.

Dva minuta pre kraja utakmice Osmanović je postigao i četvrti gol za Željezničar i tako doneo veliku pobedu ekipi iz Sarajeva.

Ipak, prvo mesto u grupi B posle prvog kola propada Partizanu, koji je ubedljivo savladao Videoton – 4:0. Strelci za crno-bele bili su Janković u 3. minutu, Mlosavljević u 27. minutu, Pavlović u 40. minutu i Novaković u 43. minutu.