Het-trik Ilečića, Dinamo srušio Crvenu zvezdu

Dinamo Zagreb je ubedljivo savladao Crvenu zvezdu sa 3:0 u balkanskom klasiku i izborio plasman u finale Soccerbet Kupa prijateljstva 2022.

Heroj Zagrepčana u polufinalnoj utakmici protiv velikog rivala bio je Lenny Ilečić koji je postigao sva tri gola za pobednički tim.

Ilečić je doveo Modre u vođstvo u 28. minutu i tako krunisao apsolutnu dominaciju svog tima u prvom poluvremenu. Ofanzivac Dinama se sjajno snašao u kaznenom prostoru rivala i udarcem iz okreta, iskosa sa 7-8 metara, pogodio malu mrežu gola Crvene zvezde.

Zagrepčani su nastavili da gospodare terenom i u drugom poluvremenu, a Lenny Ilečić je bio centralna figura na terenu i u drugih 35 minuta.

Ilečić je duplirao prednost svog tima u 47. minutu najlepšim golom do sada viđenim na turniru. U stilu Zinedina Zidana iz čuvenog finala Lige šampiona 2002. godine, Ilečič je uhvatio volej sa ivice kaznenog prostora i zakucao loptu u mrežu rivala.

Konačnih 3:0 u ovom polufinalnom okršaju Ilečić je postavio u 56. minutu kada je iskosa sa desne strane snažnim udarcem još jednom savladao golmana Crvene zvezde.

Dinamo se tako revanširao Crvenoj zvezdi za poraz u prošlogodišnjem finalu, a Modri će u nedelju imati priliku da osvoje svoj drugi trofej na ovom prestižnom turniru.