Drama, gol, Vardar izvukao remi

CJ5H5461

Još jedna dramatična završnica na Turniru prijateljstva 2016.

Vardar iz Skoplja je došao do boda protiv Osijeka u poslednjim trenucima utakmice! Međutim, konačan rezultat teško da odgovara nekoj od ekipa… Ali, krenimo redom.

Vardar je poveo već u 3. minutu. Djordjievski je izbacio iz igre dvojicu čuvara i rutinski savladao protivničkog golmana.

Početni šok nije poremetio igrače Osijeka koji su se brzo konsolidovali i izjednačili rezultat u 18. minutu preko Vladića. Samo 5 minuta kasnije, Osijek je potpuno preokrenuo rezultat. Gurdon je iskoristio odličan centaršut sa desne strane i glavom matirao golmana Vardara – 2:1.

Posle burnog prvog poluvremena, nastavak je bio prilično miran… Sve do same završnice. Vardar je prvo propustio ogromnu šansu za izjednačenje u 55. minutu, ali je lopta pogodila stativu. Međutim, u poslednjem minutu utakmice, Bitići je iskoristio nepažnju u odbrani Osijeka, šutirao sa iskosa sa desne strane i pogodio! Vardar je izjednačio na 2:2.

Ipak, ovaj rezultat teško da odgovara Osijeku i Vardaru, jer u slučaju da Partizan pobedi Sarajevo to znači da će crno-beli obezbediti plasman u polufinale Turnira prijateljstva kolo pre kraja prve faze.