Dinamo zakazao derbi sa Zvezdom

Dinamo Zagreb je treći polufinalista Soccerbet Kupa prijateljstva 2022. Zagrepčani su savladali Vardar rezultatom 1:0, golom Anesa Krdžalića sa bele tačke u 65. minutu i tako se plasirali među četiri najbolje ekipe na turniru.

Dinamo će u polufinalu Soccerbet Kupa prijateljstva igrati protiv Crvene zvezde u reprizi prošlogodišnjeg finala. Podsetimo, prošle godine je Zvezda savladala Dinamo u finalu turnira sa 2:0, a sada će veliki rivali ponovo odmeriti snage u balkanskom klasiku.

Dinamo je potpuno zasluženo izborio plasman u polufinale, pošto je tokom svih 70 minuta bio bolji rival od Vardara. Modri su konsantno napadali, čak su dva puta pogodili okvir gola, a otpor rivala slomili su pet minuta pred kraj utakmice iz jedanaesterca. Anes Krdžalić je bio uspešan izvođač najstrože kazne, a to je bio prvi pogodak desetke Dinama na ovom turniru.