Dinamo savladao Sarajevo i prošao u četvrtfinale

Dinamo Zagreb je treća ekipa koja je obezbedila plasman u četvrtfinale Soccerbet Kupa prijateljstva 2022. Modri su u drugom kolu savladali Sarajevo sa 2:0 i tako obezbedili jedno od prva dva mesta u grupi C.

Dinamo je poveo već u 7. minutu preko Ilečića. Veliki deo posla u akciji kod vodećeg gola odradio je Dizdarević koji je umakao odbrani Sarajeva, naterao protivničkog golmana da izadje skoro do ivice kaznenog prostora, a zatim nesebično odložio loptu do Iličića koji je sa 17-18 metara preciznim udarcem zatresao mrežu.

Zagrepčani su bez većih problema čuvali minimalnu prednost tokom čitavog meča, a onda su 3 minuta pred kraj još jednim pogotkom rešili pitanje pobednika. Nakon centaršuta sa desne strane, Gurlica je ostao sam na drugoj stativi i nije mu bilo teško da glavom matira protivničnog golmana za konačnih 2:0.

Sarajevo ni u drugoj utakmici na Soccerbet Kupu prijateljstva nije uspelo da postigne gol, pa je sada u nezavidnoj poziciji u trci za plasman u narednu fazu. Sarajevo će u poslednjem kolu navijati za Dinamo protiv Akademije Pandev, jer im je u toj utakmici potrebna pobeda Zagrepčana od 3 gola razlike kako bi izborili plasman u narednu fazu.

Ukoliko Dinamo pobedi Akademiju Pandev sa 2:0, onda će žreb odlučiti ko osvaja drugo mesto između Akademije Pandev i Sarajeva, jer bi u tom slučaju dva tima bila poravnata u svim kategorijama.