Dinamo prvi u grupi C, prošla i Olimpija

Dinamo je savladao Olimpiju golom Tolja u 34. minutu i tako osvojio prvo mesto u C grupi. I pored ovog poraza, Ljubljančani su takođe izborili plasman u četvrtfinale zbog bolje gol razlike u odnosu na Vardar.

Bilo je prilično zanimljivo u poslednjem meču C grupe. Dinamo je potpuno nadigrao Olimpiju i sasvim zasluženo pobedio, ali je heroj meča zapravo bio golman Olimpije Maj Pavli koji je sprečio Modre da postignu više od jednog gola i samim tim uspeo nekako da sačuva Olimpiju na drugom mestu C grupe, odmah iznad Vardara.

Dinamo je poveo golom Tolja u 34. minutu, a mogao je da postigne još nekoliko golova u drugom poluvremenu. Da su Zagrepčani postigli makar još jedan pogodak i pobedili ovu utakmicu sa 2:0 onda bi žrebom bilo odlučeno da li bi Olimpija ili Vardar prošli dalje, a da su slavili sa 3:0 ili više onda bi Vardar pretekao Olimpiju…

Ipak, predvođeni golmanom Pavlijem, zeleno-beli tim iz Ljubljane je uspeo da se odbrani do kraja utakmice i da ostane na drugom mestu na tabeli, koje vodi u četvrtfinale takmičenja.

Sada je poznato da će u narednoj rundi takmičenja Dinamo igrati protiv Osijeka, a Olimpija protiv Partizana.