Dinamo promašivao, Vojvodina u finalu

Vojvodina se plasirala u finale Kupa prijateljstva evropskih klubova 2019 pošto je prvom polufinalu savladala Dinamo minimalnim rezultatom – 1:0. Jedini gol na meču postigao je Bogdanović u 11. minutu i to posle velike greške golmana Modrih.

Imaće zaista Zagrepčani za čim da žale posle ovog poraza. Dinamo nikako nije bio u podređenom položaju na terenu, štaviše igrači u plavim dresovima su stvorili nekoliko ogromnih prilika, ali lopta prosto nije htela u gol. Golman Vojvodine Dražić ponovo je blistao, a desetak minuta pre kraja je imao i malo sreće pošto je igrač Dinama sa svega 6-7 metara iz čiste pozicije pogodio prečku.

Na drugoj strani, golman Dinama Šarkanj definitivno će želeti da što pre zaboravi ovu utakmicu, jer je upravo posle njegove velike greške pao jedini gol na utakmici. Šarkanj se okliznuo prilikom ispucavanja, lopta je došla do Bogdanovića na ivici kaznenog prostora, a igrač Novosađana je zaista sjajnim udarcem pogodio gornji levi ugao golmana Dinama.

Vojvodina će u finalu turnira igrati protiv boljeg iz duela Sarajevo – Partizan. Finale je zakazano za nedelju, uz direktan prenos na televiziji Sport Klub.