Zvezda lako do polufinala

Crvena zvezda je upisala rutinsku pobedu protiv Slobode iz Tuzle u četvrtfinalu Soccerbet Kupa prijateljstva 2021 i tako je izborila plasman među četiri najbolje ekipe na turniru.

Crveno-beli su poveli već u 4. minutu preko Kahvića kojem je to bio već šesti gol na turniru. Zanimljivo da je Kahvić tako oborio rekord takmičenja po broju postignutih golova na jednom turniru, pošto niko pre njega nije uspeo da postigne 6 golova. A podsetimo da Kahvić ima još minimum jednu utakmicu da odigra na Soccerbet Kupu prijateljstva 2021, tako da će imati priliku da još više popravi ovaj već fenomenalan rezultat.

Crvena zvezda je duplirala prednost u 20. minutu kada je Bačanin naleteo na jednu odbijenu loptu u kaznenom prostoru i lako je poslao u mrežu protivnika. Crveno-beli su rutinski održavali dva gola prednosti u nastavku meča, a u poslednjim trenucima susreta Nikolašević je postigao još jedan gol za beogradski tim i tako postavio konačan rezultat – 3:0.

Crvena zvezda će u polufinalu turnira igrati protiv Željezničara, sa kojim se već sastala u grupnoj fazi i tada upisala laganu pobedu od 3:0. Ovaj polufinalni meč na programu je u subotu, 5. juna u 12 časova.