Borac opet sačuvao mrežu i prošao dalje

Ekipa Borca iz Banja Luke je pobedila Akademiju Pandev minimalnim rezultatom 1:0 i obezbedila plasmanu polufinale Kupa prijateljstva 2023.

Jedini gol na meču postigao je kapiten Borca Sarić sa bele tačke u 29. minutu. Prethodno je Stupar sjajno prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, a tamo ga je oborio igrač Akademije Pandev Milošević i sudija je potpuno opravdano dosudio jedanaesterac za Banjalučane.

U nastavku meča Akademija Pandev je stvorila nekoliko solidnih prilika, ali je odbrana Borca na čelu sa sjajnim golmanom Nikolićem izdržala sve nalete makedonskog tima i odbranila prednost stečenu u 29. minutu.

Zanimljivo je spomenuti da ekipa Borca i dalje nije primila nijedan gol na celom turniru. U grupnoj fazi su Banjalučani dva puta odigrali 0:0, a danas su u četvrtfinalu pobedili Akademiju Pandev sa 1:0.