Arambašić blistao, Partizan pobedio

U premijernom meču Kupa prijateljstva evropskih klubova 2019, Partizan je pobedio Osijek sa 3:1. Junak utakmice bio je mladi centarfor crno-belih Savo Arambašić koji je postigao het trik.

Ipak, nije sve tako dobro krenulo po Beograđane, pošto je Osijek već u 3. minutu poveo preko Darija Pudića. Taj primljeni pogodak kao da je još više motivisao igrače Partizana koji su počeli da pritiskaju poslednju liniju protivnika, a jak presing im se isplatio desetak minuta kasnije.

Crno-beli su praktično u par minuta preokrenuli rezultat. Arambašić je u 11. i 13. minutu savladao golmana Osijeka i tako krunisao odličnu igru svog tima u tim trenucima, a crno-beli ni posle preokreta nisu spuštali gas. U 25. minutu Arambašić je postigao i treći gol na utakmici, a Partizan je uvećao svoju prednost protiv Osijeka na 3:1.

Do kraja utakmice nije bilo promena, pa su crno-beli potpuno zasluženo ostvarili trijumf na startu grupne faze Kupa prijateljstva evropskih klubova 2019.