AP Brera Strumica šokirala Partizan

AP Brera Strumica je savladala aktuelnog šampiona Soccerbet Kupa prijateljstva Partizan sa 2-1 u prvom kolu ovogodišnjeg turnira.

AP Brera Strumica došla je do prednosti u 19. minutu i to nakon velike greške odbrane Partizana. Igrač crno-belih Radić izgubio je loptu u opasnoj zoni, a Gjoke Spasov je to iskoristio da izbije sam pred golmana protivnika i donese prednost svom timu.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, a onda je već početkom drugog dela AP Brera Strumica duplirala svoju prednost preko Kostova u 42. minutu. Ponovo je odbrana crno-belih pogrešila, ovoga puta je Ćuk dodao loptu unazad pravo u noge protivnika, a igrači AP Brera Strumica su iz tri poteza lako rešili ovu poklon situaciju. Kostov je dobio loptu od svojih saigrača na 5 metara od gola Partizana i nije mu bio problem da postigne pogodak.

Do kraja utakmice Partizan je uspeo samo da ublaži poraz i to preko Filipovića u 58. minutu koji je snažnim udarcem iskosa sa nekih 7-8 metara zatresao mrežu rivala. U finišu utakmice crno-beli su ostali i sa igračem manje, pošto je Dragojević dobio drugi žuti karton u 78. minutu.