Željo srušio Partizan i prošao u narednu rundu

Željezničar je prošao u četvrtfinale Soccerbet Kupa prijateljstva 2024 pošto je u odlučujućem meču grupe C savladao Partizan sa 3:0. Željo je tako osvojio drugo mesto u grupi, iza AP Brera Strumice, dok je Partizan završio takmičenje na ovogodišnjem turniru kao poslednjeplasirana ekipa u grupi C sa dva poraza iz isto toliko mečeva.

Željezničar je potpuno zasluženo stigao do pobede na ovom meču. Plavo-beli su dominirali terenom tokom celog susreta, a do prednosti su stigli već u 9. minutu preko Alibašića, koji je posle centaršuta Babaluka sa desne strane glavom smestio loptu u mrežu protivnika.

Željo je duplirao prednost u 34. minutu, a upravo je asistent kod prvog gola Babaluk bio strelac drugog pogotka za tim iz Sarajeva. Babaluk je sačekao jedan nizak centaršut sa leve strane i neometan sa 10-ak metara rutinski savladao golmana Partizana.

Konačnih 3:0 na ovoj utakmici postavio je Karić u 70. minutu pošto je posle konfuzije u šesnaestercu Partizana sjajnim volej udarcem sa ivice kaznenog prostora postigao lep pogodak.